Prosinec 2009

Sraz ze střední

27. prosince 2009 v 13:44 Novinky
Včera večer jsem naprosto spontánně a nečekaně vyrazila se společensky znemožnit. A vyrazila jsem na sraz ze střední. Věděla jsem, že se drby šíří rychle. A jak mému těhotenství ještě před pár měsíci někteří říkali - neštěstí, jistě všechny potěšilo. Konečně bylo o čem mluvit a koho pomlouvat. Ano, ze třídy jsem první budoucí maminka, ale ne poslední. K mému úžasu otěhotněla i holka, hodně dajná holka, se kterou se k smrti nenávidíme. To je až k neuvěření, že člověk dokáže nenávidět někoho, kdo pro něj dřív znamenal hodně. Ale možná o to je to snažší a nenávist silnější. A tu zradu to ještě více umocňuje.
Celou půlhodinovou cestu na sraz jsem si v hlavě přemítala všechny varianty, jak to bude probíhat. Čekala jsem jenom to nejhorší. Čekala jsem jenom urážky, nadávky, závist. O co větší bylo mé překvapení, když mě všichni, až na ty dvě holky s obrovskou radostí (i když někdy jenom hranou) vítali a objímali se se mnou. Totálně mi to vyrazilo dech a neměla jsem slov. Skutečně. Samozřejmě, že všichni věděli o tom, že jsem těhotná, a kdo ne, tak si toho určitě všiml, moje břicho začíná být nepřehlédnutelné:-).

Štědrý den u nás

26. prosince 2009 v 14:03 Novinky
Tak už pomalu končí to nejhektičtější období celého roku. Alespoň u nás doma. Užívali jsme si poslední Štědrý den bez skutečného Ježíška, který nosí dárky. Při otvírání každého dárku jsme podle balení a cedulky se jménem hádali, od kterého "Ježíška" je a od příštího roku už dárky nosí jedině Ježíšek:-). Pouštěli jsme lodičky, přejídali jsme se cukrovím, kaprem a salátem a rozbalovali dárky. Letos jsem byla asi hodně hodná, nepamatuju, že bych dostala tolik dárků od doby, co mi už není deset. Respektive tolik potřebných dárků a žádných zbytečností. Včetně několika oblečků pro malou a nádherné bílé dečky se žirafou a koníkem. A celé to byla tak nějak pohoda. Příští Vánoce budou první s mou novou rodinkou. Chci dodržet některé zvyky, které dodržujeme i my. A rozhodně ne to, jaké Vánoce má doma přítel. Žádné. Jeho rodiče nemají ani stromeček, ani cukroví a ani dárky. Ne, nepatří k žádné Jehovistické sektě. Jen to neslaví. Akorát jeho máma dává ostatním dárky. Smutné. Ostatní si navzájem dají peníze.

Jméno vybráno:-)

22. prosince 2009 v 15:27 Novinky
S přítelem jsme opět, jako už tisíckrát změnili jméno pro naši holčičku, teď už to bude definitivně Karolínka. Další změna nepřipadá k úvahu, vzhledem k tomu, že si s ní povídám a oslovuju ji tím jménem, aby si zvykla už teď. Vždyť mě už dobře slyší:-). Taky ji pouštím večer před spaním pohádky, když je u mě přítel, tak jí pohádky i čte. Takže si malá zvyká na naše hlasy.
Stále ještě, respektive už od konce října čekám na nemocenskou a pořád nic. Už začínám být zoufalá a musím zaplatit všechny dluhy, které jsem si od října už udělala. Nehledě na to, že nejsem schopná platit rodičům naši smluvenou částku za bydlení a jídlo, což je 5500. Ale to ani s nemocenskou. Ta částka se téhle jen lehce přiblíží. Tak jsem se rozhodla začít zjišťovat, jak jsou na tom finančeně jiné budoucí maminky na nemocenské. A kupodivu jsem jediná, která ještě nedostala ani korunu. Skvělý.
Za dva dny máme Štědrý den a hádejte, kolik mám zabalených dárků. Jeden jediný. Letos mě to nějak moc nebaví. Ale oproti některým předchozím létům, respektive zimám mám už úplně všechny dárky. Hurááá:-).
Taky jsem se konečně objednala na ultrazvuk. Mám poslední termín jak tohoto roku, tak mého těhotenství. Sestřička mi totiž omylem dala jiný papír a já se snažila dostat k panu doktorovi na genetiku, ale on mě pořád odmítal, že na mě nemá doporučení a vzhledem k tomu, že jsem ani nevěděla, proč bych tam měla jít, šla jsem si stěžovat mému panu gynekologovi. Načež se sestřička chytila za hlavu a hrozně se začala omlouvat a její nepozornost. Takže jsem se konečně mohla objednat k tomu správnému doktorovi. Čeká mě to 28.12.

O mě ve sto bodech

21. prosince 2009 v 0:39 Modrá ponožka
Celé jméno: Hanka
Přezdívky: Žádné, o kterých bych věděla
Narozeniny: 28. dubna
Místo narození: Východ republiky
Znak zvěrokruhu: Býk

První dárek k Vánocům mi dal doktor

17. prosince 2009 v 10:02 Novinky
Včera jsem byla na prvním ultrazvuku, doktor mi jezdil po břiše a já koukala na tu malou obrazovečku, jak vyrostlo moje miminko. A konečně, vím, že je to holčička. Teda, doktor říkal, že je to na 80% holčička, nikdy to přece není stoprocentní, ale už alespoň vím, co mám čekat. Je nádherná, jak si tam tak plave a máchá ručičkama kolem sebe a občas mě kopne. Jenom pohyby jsou ještě moc slabé na to, abych je pokaždé cítila. Doteď jsem se všeho okolo dítěte hrozně bála, ale už jsem klidnější. Jen co se týče bydlení, hodně se trápím. Peníze na byt nejsou. Přítel údajně na bydlení šetří, když jsem potřebovala peníze, nic mi nechtěl dát, že to není na moje utrácení a pak mi mezi řečí sdělil, že žádné peníze už z výplaty nemá. Takže bydlet asi nebudeme nikdy.
Mimochodem, víte, že ode dneška přesně za týden je Štědrý den? Uáá, šíleně to letí! Takže jsem se rozhodla, že si poslechnu nějaké pořádně vánoční písničky:-). Tak poslouchám to nejznámější, to, co si vybaví v souvislosti s Vánocemi každý.
Takže, Veselé Vánoce!

Dotek práce

13. prosince 2009 v 21:27 Novinky
Na chvíli jsem měla možnost se zase vrátit do toho šíleného kola ohledně práce. Můj šéf mě požádal, abych mu vybrala firemní blbosti na Vánoce pro jeho (už ne naše) klienty. Kalendáře, tužky, prupisky, vizitkovníky a jiné maličkosti. A budu to dělat každý večer. Dostanu seznam firem kam druhý den pojede a já podle svého uvážení budu vybírat, co se jim bude líbit.
A zítra mu ve všech těch věcech udělám pořádný pořádek. Už se na to těším. Dneska se mi do toho už fakt nechce, půjdu spát.
Ale jsem ráda za ty božské barevné tužky s čarodějnicemi. Jsou úžasné:-).
Taky už jsem s ním vážně mluvila i o tom, že se po mateřské a jiných dovolených už k němu nevrátím, ale půjdu si svou vlastní cestou a vrátím se k tomu, co chci opravdu dělat. Konec konců, můžu si dovolit takhle s ním narovinu mluvit, v době nemocenské ani mateřské mě vyhodit nemůže. A taky proto, že je to můj táta. Jsem mu fakt vděčná za to, že jsem u něj těch pár měsíců mohla pracovat. Že jsem mohla poznat jeho obchodní partnery i rivaly. Že jsem si konečně mohla udělat i představu o tom, co to vlastně dělá. Ale teď už bude čas jít dál a věnovat se tomu, co mě skutečně baví. Škoda, že jsem si u posledního zaměstnavatele udělala takový průser, že mě už nikdy nepřijme zpět. Jak bych to teď potřebovala...

Ztratil se nám kocourek. Minulého kocoura nám zřejmě unesli naši romští spoluobčané a udělali s ním něco hnusného. Na Velikonoce. A teď jsou Vánoce. Děje se to tady poměrně často, tak se nedivte, já však nevycházím pořád z údivu...

Sleduje mě FBI?

13. prosince 2009 v 10:27 Novinky
Máma zase měla jeden z jejích záchvatů inovace baráku a pořídila si nové zabezpečovací zařízení a jako novinku a bonus k tomu i hlásiče požáru do všech společných místností. Pokaždé, když jdu kolem té koule na stropě, nenápadně do ní koukám, jestli v ní není zabudovaná malá kamera, co mě sleduje nebo tak něco, z čeho mám hrůzu. A úplně živě si představuju, jak nějaký obtloustlý chlápek sedí před televizí, chroupe hamburger nebo jiné jídlo a děsně se baví tím, že pozoruje, jak to u nás doma chodí. Tou představou jsem nejen zhnusená, ale taky si uvědomuju, že jsem paranoidní.
Samozřejmě, že tam žádná kamera není.
Ale co kdyby byla?
A pak si ještě oddychnu, že už jsem dospěla dál, než k tajnému kouření v pokoji. Že už jsem na to moc stará. Teď, tajně kouřím na zahradě:-).

Velký úklid

12. prosince 2009 v 18:18 Novinky
Konečně už nemám tak děsně omezený čas na netu, jak jsem mívala doteď. Konečně se vrátil z opravny mamčin notebook, který je zase po dlouhé době nemoci funkční. Sice se jeho rychlost dá srovnat s rychlostí trabantu bez benzínu, ale lepší než jenom bezcílně bloumat po baráku a hledat něco, čím se zabavím, když už se fakt úděsně nudím.

Konečně jsem se dneska dokopala k umytí půlky bílých dveří v baráku, nadýchala jsem se čistícího prostředku na odmaštění a pak jsem ještě několik hodin po kvalitním úklidu kýchala a kašlala a teď mě bolí hlava. Druhou půlku si nechám na zítra jako bonus:-).

Ježíšek bez fantazie

10. prosince 2009 v 20:39 Novinky
Ježíšek má letos ještě méně fantazie, než v předchozích letech a vrazil mi do ruky poměrně vysoký obnos peněz se slovy: "Něco si kup." Vůbec by to nebylo špatné, ovšem já nic nepotřebuju, těch potřebných pár věciček jsem si pořídila nedávno. Jediné, co potřebuju je byt, který mi asi nikdo jen tak nedá. A pak taky něco pro miminko. Jenže tenhle Ježíšek (mí drazí nemilovaní prarodiče) oznámili, že dárek musí být pro mě a ne pro mimi. Takže už dva dny chodím, spíš už bloumám po obchodech a hledám TO, co uspokojí mou dušičku. A dneska jsem si koupila kabelku a knihu. A pořád mi ještě peníze zůstaly. Uvažovala jsem i o tom, že bych si ten zbytek nenápadně vložila do té nové kabelky. Ale to bohužel nemůžu.
Naštěstí moje nákupy dárků dopadly až moc dobře, mám všechno, co jsem chtěla komu koupit a dokonce jsem se vlezla do částky, kterou jsem si naplánovala:-). Takže jak to tak vypadá, já fantazii ještě nějakou snad mám:-).

Víkendový plán

3. prosince 2009 v 13:27 Novinky
Nuda? Ani ne. Sice jsem za celý den neudělala nic užitečného, kromě toho, že jsem po obědě uklidila nádobí do myčky, ale mám se fajn. Dneska si to nicnedělání docela užívám. Možná i proto, že mě čeká divočejší pátek a sobota, než jsem zvyklá. Zítra jdem s přítelem na oslavu narozenin mojí mladší kamarádky, spojenou s "oslavou" (jestli se tomu tak dá říkat) výročí úmrtí maminky mého kamaráda (12. výročí). Takže počítám s tím, že bude okolo jen spousta alkoholu a opilých lidí. Slíbila mi, že tam nebude nikdo pod osmnáct let, koho bychom museli zachraňovat. Uff. To je jediná věc, která se mi na té akci moc nelíbí už dopředu, vzhledem k tomu, že já ani přítel vůbec nepijeme. Takže to vidím tak na dvě hodiny, do konce mých vycházek:-). A v sobotu vyrážíme na nákupy vánočních dárků směr největší město v okolí. Na to se fakt hrozně těším, takže počítám s tím, že se něco určitě pokazí. Vždycky, když se na něco těším, tak to nevyjde. A pak už zbytek víkendu proflákáme. A mezitím si musíme najít chvilku na velmi vážnou debatu ohledně našeho, chvílema na nic vztahu. I když po posledním větším konfliktu je z něj fakt andílek a je zase takový, jakého ho znám. Ovšem, jestli to není jenom přetvářka a on i přesto zlobí... Jak mi potvrdila jedna moje kamarádka, kterou asi před dvěmi týdny navštívil a ona mi všechno požalovala:-). Jako na základce:-).

Genetický nepořádek

2. prosince 2009 v 13:27 Novinky
Dneska jsem od paní obvodní doktorky dostala nové razítko do mého pasu na razítka (těhotenský průkaz). Vyšetřila mě, asi po milionté se mě zeptala, jak to je teda s těma testama na žloutenku. Tak jsem jí asi po milionté musela připomenout, že ty testy mi dělala ona a že byly všechny negativní. A hodná paní doktorka mi dokonce napsala pro přítele doporučení, aby mu vyšetřili jeho krev na krevní skupinu a Rh faktor. Jestli mu vyjde Rh negativní, už spolu další dítě mít nemůžeme. A pokud se teď stalo všechno jenom hloupou genetickou náhodou, že se spojily dva geny s Rh-, další těhotenství nebudu mít snad tak rizikové. Ještě si musím zajít na alergologii. Paní doktorka ze mě bude mít radost, zřejmě už zapomněla i jak vypadám, po těch letech, co jsem ji nepoctila svou návštěvou. A v neposlední řadě mě taky čeká vyšetření na genetice a amniocentéza (odběr plodové vody). Snad to nebude třeba.
Má drahá babička mi za každou cenu chce co nejvíce pomáhat. Její pomoc bych uvítala, kdybych byla svobodná matka tří dětí a pracovala bych dvacet hodin denně a neměla možnost si ani nakoupit, ale vzhledem k tomu, že jsem si týden plánovala a těšila jsem se jenom na blbý nákup ponožek, protože konečně jsem měla pádný důvod jít do města. A babička mi sdělí, že mi koupila ponožky, návleky a teplé punčocháče (brr, to je děsné slovo) a že se pro to mám stavit. Skvělý. Další týden budu trávit tím, že budu uvažovat, co je ještě třeba koupit, abych se nenudila. A tentokrát NIKOMU neřeknu, co mám v plánu!