Duben 2010

Vybíráme den

22. dubna 2010 v 10:08 Novinky
Taška do porodnice leží sbalená pod psacím stolem už snad měsíc a pořád nic. Včerejším dnem mi začalo "termínové období", kdy můžu porodit kdykoliv a nebude to průser. Takže jsem už ve 38.tt. V úterý pan doktor doslova zuřil, že si dovolím chodit ještě plavat, když už jsem teda značně velrybí. Takže to budu muset zvládnout i bez toho plavání. Stejně si myslím, že malá vyleze až sama uzná za vhodné. Že ji k tomu nikdo nedonutí. A když ji nedonutil ani včerejší mega úklid a ani večer, tak ještě prostě asi není čas. S mamkou jsme studovali knihu, kde paní spisovatelka píše, jací jsou lidi narození v určité dny. Shodly jsme se, že by bylo nejlepší, aby se malá narodila 1.5., že bude úžasný člověk.

1. květen, Býk, vládce Venuše, vládce dekanu Merkur
Jste velmi vnímavý, bystrý a přímý jedinec, který se spoléhá sám na sebe. Shromaţďujete fakta, ve kterých se rychle orientujete, a díky svému analytickému myšlení máte schopnost vše posoudit a správně se rozhodnout. Své tvořivosti vyuţíváte k prosazení svých cílů a hledání nových moţností, za kterými jdete cílevědomě, vytrvale a systematicky. Jste laskavý a rád pomáháte druhým. Dovedete ocenit krásu a milujete ţivot a harmonické prostředí. Rád se uchýlíte do soukromí, abyste si srovnal myšlenky. Pozor si dejte na lpění na vlastních názorech, tvrdohlavost, panovačnost, podráţděnost, kritičnost, obtíţe v komunikaci, sobeckost, ţárlivost či lenost. Můţete jít nekompromisně za svými cíli a neohlíţet se na druhé. Mohl byste se stát i nerozhodným a zmítat se mezi tím, co říká vaše intuice a co rozum, a následně se stát lehce ovladatelným.

Jen tak

16. dubna 2010 v 10:49 Novinky
Zanedbávám to tady, já vím. Když mě se do toho psaní poslední dobou ani moc nechce. Na facebooku mě najdete častěji. Hlavně tak, ať nemusím moc nad ničím přemýšlet a nechat to jenom tak plynout. Takže pořád jenom farmařím. Taky teď hodně lítám po baráku, každou chvíli je třeba něco uklidit. Připadá mi, že tu bydlí hora malých dětí nebo skřítků, kteří dělají pořád jenom nepořádek, nikdy nevymění prázdnou rolku od toaleťáku za novou, nikdy neutřou kuchyňskou linku od marmelády a nikdy nenakrmí zvířata. Možná, že i ten pohyb mi pomáhá. Cítím se teď skutečně fyzicky dobře. Rychle se sice unavím, a kdo by to vydržel, s takovou váhou, ale baví mě pořád něco dělat. Začala jsem chodit plavat na bazén, to je úžasný pocit, když mě nadnáší voda, jenom, kdykoliv vylezu ven a musím zase nosit svoje těžké tělo, už to tak super není:-).